UEFA Avropa Liqasında birinci təsnifat mərhələsinin cavab oyunlarına yekun vurulub.

Modern.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki təmsilçilərindən “Neftçi” doğma meydanda “Sperantsa” (Moldova) klubu ilə qarşılaşıb və 6:0 hesabı ilə qalib gələrək növbəti mərhələyə yüksəlib. Bakı təmsilçisi ikinci təsnifat mərhələsində Rusiya “Arsenal”ı ilə qarşılaşacaq.

“Səbail” isə “Universitatya Krayova”ya (Rumıniya) 2:3 hesabı ilə uduzaraq turnirdə mübarizəni dayandırıb.


Avroliqadakı digər təmsilçimiz “Qəbələ” ikinci təsnifat mərhələsində “Dinamo” (Gürcüstan) ilə qarşılaşacaq.


AvroLiqa I təsnifat mərhələsi


18 
iyul

 
“Tobol” (Qazaxıstan) – “Jeness Eş” (Lüksemburq) – 1:1 
İlk oyun – 0:0

“Kayrat” (Qazaxıstan) – “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – 2:1
İlk oyun – 2:1

“Makedoniya” (Skopye, Şimali Makedoniya) – “Alaşkert” (Ermənistan) – 0:3
İlk oyun – 1:3

“Teuta” (Albaniya) –”Ventspils” (Latviya) – 1:0 
İlk oyun – 0:3

“İnter Turku” (Finlandiya) – “Bröndbü” (Danimarka) – 2:0 
İlk oyun – 1:4

“Levadiya” (Estoniya) – “Styarnan” (İslandiya) – 3:2
İlk oyun – 1:2

RFS (Latviya) – “Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya) – 0:2 
İlk oyun – 3:2

“Rovaniemi” (Finlandiya) – “Aberdin” (Şotlandiya) – 1:2 
İlk oyun – 1:2

“Universitatya Krayova” (Rumıniya) – “Səbail” (Azərbaycan) – 3:2 
İlk oyun – 3:2

“Dinamo” (Minsk, Belarus) – “Liepaya” (Latviya) – 1:2
İlk oyun – 1:1

“Levski” (Sofiya, Bolqarıstan) – “Rujomberok” (Slovakiya) – 2:0 
İlk oyun – 2:0

“Apollon” (Kipr) – “Kauno Jalgiris” (Litva) – 4:0 
İlk oyun – 2:0

“Krakoviya” (Polşa) – “Dunayska Streda” (Slovakiya) – 2:2 
İlk oyun – 1:1

“Hauqesun” (Norveç) – “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – 5:1 
İlk oyun – 1:0

“Milsami” (Moldova) – “Styaua” (Rumıniya) – 1:2 
İlk oyun – 0:2

“Neftçi” (Azərbaycan) – “Sperantsa” (Moldova) – 6:0 
İlk oyun – 3:0

“Petrokub” (Moldova) – AEK (Kipr) – 0:1 
İlk oyun – 0:1

“Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) – “Ordabası” (Qazaxıstan) – 0:2 
İlk oyun – 0:1

“Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Breydablik” (İslandiya) – 2:1 
İlk oyun – 0:0

“Jalgiris” (Litva) – “Honved” (Macarıstan) – 1:1 
İlk oyun – 1:3

“Jrinski” (Bosniya və Herseqovina) – “Pandev Akademiyası” (Makedoniya) – 3:0 
İlk oyun – 3:0

“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Laçi” (Albaniya) – 1:0 
İlk oyun – 1:1

“Proqres” (Lüksemburq) – “Kork Siti” (İrlandiya) – 1:2
İlk oyun – 2:0

“Enqordani” (Andorra) – “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) – 0:1 
İlk oyun – 0:6

“B36 Torshavn” (Farer adaları) – “Kruzeyders” (Şimali İrlandiya) – 2:3 
İlk oyun – 0:2

“Hayduk” (Xorvatiya) – “Qzira Yunayted” (Malta) – 1:3 
İlk oyun – 2:0

“Hibernians” (Malta) – “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) – 0:1 
İlk oyun – 0:1

“Kukesi” (Albaniya) – “Debretsen” (Macarıstan) – 1:1 
İlk oyun – 0:3

“Mol Vidi ” (Macarıstan) – “Zeta” (Monteneqro) – 0:0 
İlk oyun – 5:1

“Mura” (Sloveniya) – “Makkabi” (Hayfa, İsrail) – 2:3
İlk oyun – 0:2

“Norçöpinq” (İsveç) – “Sent Patrik” (İrlandiya) – 2:1 
İlk oyun – 2:0

“Şkupi” (Makedoniya) – “Pünik” (Ermənistan) – 1:2
İlk oyun – 3:3

“Vitebsk” (Belarus) – “KuPS Kuopio” (Finlandiya) – 1:1 
İlk oyun – 0:2

“Ballimena” (Şimali İrlandiya) – “Malmö” (İsveç) – 0:4
İlk oyun – 0:7

“Buduçnost” (Monteneqro) – “Narva Trans” (Estoniya) – 4:1 
İlk oyun – 2:0

“Domjale” (Sloveniya) – “Balzan” (Malta) – 1:0 
İlk oyun – 4:3

“Kilmarnok” (Şotlandiya) – “Konnah Kuey” (Uels) – 0:2 
İlk oyun – 2:1

“Radnicki” (Serbiya) – “Flora” (Estoniya) – 2:2 
İlk oyun – 0:2

“Reyncers” (Şotlandiya) – “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) – 6:0 
İlk oyun – 4:0

“Spartak” (Trnava, Slovakiya) – “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – 2:0 (penaltilər seriyası – 3:2) 
İlk oyun – 0:2

“Reykyavik” (İslandiya) – “Molde” (Norveç) – 0:0 
İlk oyun – 1:7

“Legiya” (Polşa) – “Europa” (Cəbəllütariq) – 3:0 
İlk oyun – 0:0

“Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Brann” (Norveç) – 2:1 
İlk oyun – 2:2